Embedded software developer (M/Ž)

Zagreb, Lučko, Croatia

This job is not available any more.

CircuitMess je tim mladih i ambicioznih ljudi koji predano rade na razvoju uradi-sam elektroničkih uređaja za edukaciju.

Možda si već čuo/la za neke od naših proizvoda - MAKERbuino (igraću konzolu koju sam sastavljaš), MAKERphone/Ringo (edukativni mobilni telefon) i STEM Box (Netflix za robotičare).

Do sada smo prodali preko 17000 uređaja i najviše se ponosimo činjenicom da 95% svojih proizvoda prodajemo kupcima van Hrvatske, najviše u SAD, Veliku Britaniju i Njemačku.

Trenutno širimo paletu proizvoda i maštamo o liniji različitih zanimljivih edukacijskih uradi-sam proizvoda koji će na zabavan i inovativan način približavati elektroniku i programiranje djeci i mladima.
Ukratko, želimo postati najjači svjetski brand za praktično učenje STEM vještina - želimo biti "LEGO za STEM".

Kakvu osobu tražimo?

Želimo razviti još više svjetski poznatih proizvoda u još manje vremena te stoga širimo naš tim.

Tražimo motivirane kandidate koji su spremni učiti zajedno s nama, a ujedno ih zanima product design, prototipiranje elektroničkih uređaja, software design, programiranje mikroračunala, implementacija mikroračunala u proizvode i rješavanje programskih problema u stvarnom svijetu.

Trebaš nam na puno radno vrijeme, a raditi možeš iz našeg novouređenog ureda u Zagrebu ili djelomično remotely - software dev za elektroničke uređaje zahtjeva tvoju prisutnost kako bi mogao aktivno komunicirati sa ostalim članovima tima, testirati prototipove proizvoda te nadgledati masovnu proizvodnju.

Što ćeš raditi?

Na ovom radnom mjestu ćeš se najviše baviti dizajniranjem softvera za različite custom-made elektroničke uređaje koje proizvodimo ili planiramo proizvoditi.

U većini slučajeva će se raditi o mikroračunalima ili SBC-jevima (Single board computer) koje je potrebno programirati s obzirom da oni kao “mozak” svakog pametnog elektroničkog uređaja upravljaju svim ostalim dijelovima.

Trenutno aktualni projekti na kojima ćeš raditi čim kreneš su:

  • Proizvodi iz STEM Boxa (Spencer, Jay-D, Wheelson, ByteBoi, Chatter, Clockstar)

  • Nova verzija uradi-sam telefona Ringo

  • CircuitOS - naš operativni sustav i zbirka osnovnih funkcionalnosti koju koristimo u izgradnji firmwarea za sve naše uređaje

  • Nibble - nova uradi-sam igraća konzola

Ukratko, tvoja zaduženja će biti:

  • Programiranje elektroničkih uređaja sa ugrađenim mikroračunalima, mikroprocesorima ili SBC-jevima (single board computer)

  • Testiranje izrađenog softwarea na prototipima elektroničkog uređaja

  • Predlaganje unapređenja hardvera i softvera uređaja

  • Preživljavanje egzistencijalne boli zbog ne-radećeg prototipa koji je malo prije radio. Alberte, molim te zalemi taj kondenzator nazad

  • Čitanje elektroničkih shema uređaja i dizajniranje softvera sukladno hardverskim zahtjevima

  • Učenje novih stvari o dizajnu softvera za elektroničke uređaje što podrazumijeva čitanje tutorijala na internetu i istraživanje i testiranje novih elektroničkih komponenata

  • Proučavanje datasheetova elektroničkih komponenata i prilagođavanje softvera prema propisanim specifikacijama

  • Optimizacija softvera kako bi pri izvođenju zahtijevao što manje memorijskih i procesorskih resursa

  • Osmišljavanje alata za testiranje ispravnosti elektroničkih uređaja u procesu proizvodnje

 Što očekujemo?

  • Certifikati i fakulteti nisu predispozicija (ali neće odmoći).
    Mala smo tvrtka i svi učimo nove stvari po putu te nam je važnije da osoba voli i želi učiti nego da ima mnogo godina iskustva iza sebe.

  • Interes za hardware, software, elektroniku, elektroničke komponente, čipove, programiranje mikroračunala i dizajn programskih rješenja za elektroničke uređaje

  • Znanje čitanja i crtanja elektroničkih shema i osnovno razumijevanje digitalne elektronike i principa elektrotehnike

  • Iskustvo u programiranju mikroračunala, single board computera, mikroprocesora, FPGA čipova ili bilo čega sličnog ( C/C++, Python, Arduinići, Raspberry Pi, esp32, razni dev boardovi… ne priznajemo jedino Scratch) te poznavanje Python i/ili C++ programskog jezika

  • Sposobnost timskog rada u suradnji sa ostalim software i hardware developerima

  • Usmjerenost na rezultate i detalje

  • Sposobnost predviđanja i prevladavanja potencijalnih prepreka

  • Pozitivan stav, samostalnost i proaktivnost

Bonusi

  • Poznavanje oblikovnih obrazaca (software design patterns)

  • Iskustvo u dizajnu arhitekture softvera

  • Poznavanje najčešćih komunikacijskih protokola korištenih za komunikaciju između mikroračunala i periferije (SPI, I2C, UART, I2S, itd.)

  • Iskustvo u programiranju IoT (Internet of Things) projekata - čitaj: “programirao sam elektronički sklop koji se povezuje na internet i to nije bio smartphone”

  • Znanje korištenja breadboarda i proto boarda u svrhe bare-bones prototipiranja

  • Razumijevanje interrupt logike, iskustvo u korištenju RTOS-a i znanje korištenja Git sustava za verzioniranje

  • Iskustvo u korištenju 3D printera, CNC rezača i glodalica.

  • Iskustvo u korištenju multimetra, osciloskopa i sličnih uređaja korištenih u testiranju i razvoju elektroničkih uređaja

Što nudimo?

  • Fiksnu plaću

  • Mogućnost profesionalnog i osobnog razvitka

  • Prilika za kreativnost, učenje te sudjelovanje u razvoju “pravih” elektroničkih uređaja koji će se masovno proizvoditi i prodavati diljem svijeta

  • Radni stol pun skupe hi-tech opreme za razvoj elektroničkih uređaja (lemne stanice, razvojne ploče, 3D printer, laserski CNC rezač i graver, postrojenje za PCBA, itd.)

  • Fleksibilno radno vrijeme

  • Plaćeni putni troškovi

  • Rad u timu mladih i ambicioznih ljudi (slobodno nas prostalkaj ovdje

  • Službeni laptop (koji ti je na raspolaganju 24/7 i kojeg  možeš koristiti u privatne svrhe)

  • Veliku količinu samostalnosti (uvijek smo otvoreni za prijedloge i proaktivne ideje)

  • Velik utjecaj na budućnost tvrtke - sudjeluješ u odlukama koje donosimo

  • Edukacije i druženja

Tvoja prijava treba sadržavati:

  • Konkretne primjere projekata na kojima si radio u slobodno vrijeme, na fakultetu ili na prošlim radnim mjestima. Pokaži nam najbolje što imaš. Nemoj se sramiti zakačiti svoje portfelje, web stranice, GitHubove, GitLabove i sve ostale hubove.

  • Životopis (keep it short and sweet)

  • Motivacijsko pismo - zašto bi baš ti htio/htjela biti dio našeg tima. Iznenadi nas i budi kreativan/a. Volimo drugačije stvari.

Ako ti se sviđa što nudimo i imaš ono što tražimo, prijavi se do 17. rujna 2020.

Možda se baš ti pridružiš našem timu :)

Tell your friends about this position