C++ developer (M/Ž)

Zagreb, Lučko, Croatia

CircuitMess je hrvatski startup koji samostalno razvija i prodaje uradi- sam elektroničke uređaje za edukaciju.

Do sada smo na svjetsko tržište izbacili nekoliko uspješnih proizvoda - MAKERbuino i Nibble (sada već “umirovljenu” igraću konzolu koju sam sastavljaš i njezinog nasljednika), MAKERphone/Ringo (edukativni mobilni telefon), Spencer (uradi- sam glasovni asistent), Wheelson (autonomni automobil) i druge te nastavljamo raditi na liniji različitih zanimljivih edukacijskih uradi-sam proizvoda koji će na zabavan i inovativan način približavati elektroniku i programiranje djeci i mladima.

Uređaje smo u zadnje 4 godine proizveli i prodali u preko 55 000 primjeraka kupcima diljem svijeta, a najviše se ponosimo činjenicom da 95% svojih proizvoda prodajemo kupcima izvan Hrvatske, najviše u SAD, Veliku Britaniju i Njemačku.

Kakvu osobu tražimo?

Želimo razviti još više svjetski poznatih proizvoda u još manje vremena stoga širimo naš tim.

Tražimo motivirane kandidate koji su spremni učiti zajedno s nama, a ujedno ih zanima dizajn softverskih rješenja, objektno orijentirano programiranje i rješavanje programskih problema u stvarnom svijetu za proizvode koji će se naći u rukama korisnika diljem svijeta.

Trebaš nam na puno radno vrijeme, a raditi možeš iz našeg novouređenog ureda u Zagrebu ili djelomično remotely - software dev za elektroničke uređaje zahtjeva tvoju prisutnost kako bi mogao aktivno komunicirati sa ostalim članovima tima, testirati prototipove proizvoda te nadgledati masovnu proizvodnju.

Što ćeš raditi?

Na ovom radnom mjestu ćeš se najviše baviti dizajniranjem softvera u C++ programskom jeziku koji će se koristiti na različitim custom-made elektroničkim uređajima koje proizvodimo ili planiramo proizvoditi.

U većini slučajeva će se softver koji ćeš pisati izvoditi na mikroračunalima ili SBC-jevima (Single board computer) koji će bti “mozak” nekog elektroničkog uređaja.

Trenutno aktualni projekti na kojima ćeš raditi čim kreneš su:

  • Proizvodi iz STEM Boxa (Spencer, Jay-D, Wheelson, ByteBoi, Chatter, Clockstar, Synthia)
  • CircuitMess Batmobile
  • CircuitOS - naš operativni sustav i zbirka osnovnih funkcionalnosti koju koristimo u izgradnji firmwarea za sve naše uređaje
  • Nibble - nova uradi-sam igraća konzola

Ukratko, tvoja zaduženja će biti:

  • Programiranje C++ softverskih rješenja za elektroničke uređaje s ugradbenim mikroračunalima, mikroprocesorima ili SBC-jevima (single board computer)
  • Testiranje izrađenog softvera na prototipovima elektroničkog uređaja
  • Predlaganje unaprjeđenja hardvera i softvera uređaja
  • Programiranje internih alata za potrebe razvoja uređaja (Windows ili Linux)
  • Osmišljavanje alata za testiranje ispravnosti elektroničkih uređaja u procesu proizvodnje
  • Učenje novih stvari o dizajnu softvera za elektroničke uređaje što podrazumijeva čitanje tutorijala na internetu i istraživanje i testiranje novih programskih metodologija
  • Proučavanje datasheetova elektroničkih komponenata i prilagođavanje softvera prema propisanim specifikacijama
  • Optimizacija softvera kako bi pri izvođenju zahtijevao što manje memorijskih i procesorskih resursa

 Što očekujemo?

  • Mogućnost rada minimalno 30 sati tjedno
  • Certifikati i fakulteti nisu predispozicija (ali neće odmoći)
  • Iskustvo s C i C++ programskim jezicima
  • Iskustvo korištenja objektno orijentirane paradigme programiranja
  • Poznavanje Git sustava za verzioniranje
  • Sposobnost timskog rada u suradnji s ostalim softver i hardver developerima
  • Usmjerenost na rezultate i detalje
  • Sposobnost predviđanja i prevladavanja potencijalnih prepreka
  • Pozitivan stav, samostalnost i proaktivnost

Bonusi

  • Iskustvo u radu s timom programera
  • Iskustvo u dizajnu arhitekture programskog rješenja
  • Poznavanje oblikovnih obrazaca u programiranju
  • Poznavanje agile metodologije
  • Težnja za razvojem efikasnog i optimiziranog programskog koda
  • Iskustvo s korištenjem gdb-a ili nekog drugog debuggera (grafičkog ili tekstualnog)
  • Poznavanje rada compilera
  • Poznavanje Linux operativnog sustava
  • Poznavanje najčešćih komunikacijskih protokola korištenih za komunikaciju između mikroračunala i periferije (SPI, I2C, UART, I2S, itd.)
  • Razumijevanje interrupt logike, iskustvo u korištenju RTOS-a
  • Iskustvo u korištenju multimetra, osciloskopa i sličnih uređaja korištenih u testiranju i razvoju elektroničkih uređaja

Što nudimo?

  • Fiksnu plaću
  • Mogućnost profesionalnog i osobnog razvitka
  • Prilika za kreativnost, učenje te sudjelovanje u razvoju “pravih” elektroničkih uređaja koji će se masovno proizvoditi i prodavati diljem svijeta
  • Radni stol pun skupe hi-tech opreme za razvoj elektroničkih uređaja (lemne stanice, razvojne ploče, 3D printer, laserski CNC rezač i graver, postrojenje za PCBA, itd.)
  • Fleksibilno radno vrijeme
  • Rad u timu mladih i ambicioznih ljudi (slobodno nas prostalkaj ovdje
  • Službeni laptop (koji ti je na raspolaganju 24/7 i kojeg  možeš koristiti u privatne svrhe)
  • Veliku količinu samostalnosti (uvijek smo otvoreni za prijedloge i proaktivne ideje)
  • Velik utjecaj na budućnost tvrtke - sudjeluješ u odlukama koje donosimo
  • Edukacije i druženja

Tvoja prijava treba sadržavati:

  • Konkretne primjere projekata na kojima si radio u slobodno vrijeme, na fakultetu ili na prošlim radnim mjestima. Pokaži nam najbolje što imaš. Nemoj se sramiti zakačiti svoje portfelje, web stranice, GitHubove, GitLabove i sve ostale hubove.
  • Životopis

Ako ti se sviđa što nudimo i imaš ono što tražimo, prijavi se do 15. veljače 2022.

Možda se baš ti pridružiš našem timu :)

Tell your friends about this position

Personal information
Professional data
Details